18.02.2017

Blogerzy dla BezpiecznaJa

...Ucieka ile sił w nogach. Strasznie żałuje,że założyła dziś buty na obcasie. Szuka w kieszeni kluczy, Niestety ich także zapomniała. Jest coraz bliżej. Nie może nic zrobić. Coraz bliżej. Dlaczego nie kupiła tego gazu łzawiącego. Dogania ją...


Scenariusz jak z dramatycznej sceny w filmie.
Zastanów się:
* Ile razy wracałaś sama do domu w nocy?
* Ile razy ktoś obcy zaczepiał Cię na ulicy?

Niestety coraz częściej kobiety stają się ofiarami napaści, zaczepek lub co najgorsze gwałtów.
Myślisz,że Ciebie to nie dotyczy?
Całe szczęście,że nigdy nie spotkałaś na swojej drodze nieodpowiedniej osoby, która chciałaby Cię skrzywdzić. 
Pamiętaj jednak, że musisz być świadoma wszystkich zagrożeń ze strony obcych, a także tych których już znasz.Postanowiłam wesprzeć akcję BezpiecznaJa, dzięki Daylicooking.
To ogólnopolski program profilaktyczny, mający na celu podniesienie świadomości społecznej, oraz zdolności samoobrony własnej kobiet, niezależnie od ich wieku, stanu zdrowia czy kondycji, poprzez szkolenia BezpiecznaJa oraz BezpiecznaJa Teen, a także inne działania stałe projektu, prowadzone przez FloWish.

Zbiórka
Aktualnie stowarzyszenie FAIR IS zbiera fundusze na zorganizowanie szkoleń.
Każde wsparcie finansowe jest ważne, dzięki szkoleniom wzrośnie świadomość wśród kobiet.
Każdy z nas może pomóc przekazując chociażby symboliczne 1 zł!

,,Żeby trasa doszła do skutku, musimy pokryć jej koszty, w tym dojazdy, noclegi,  wyżywienie, materiały promocyjne, koszty około organizacyjne.   Część środków zostanie też przeznaczona na wydanie książki ”BezpiecznaTy”.  Zebrana kwota pokryje również koszta akcji oraz podatki.Zakupimy także dla Dominiki mikrofon nagłowny żeby każde kilkugodzinne szkolenie mogła prowadzić komfortowo.Kiedy uda nam się to zrobić, znajdziemy najbliższe wolne terminy i wyznaczymy trasę BezpiecznaJa. Pierwsze planowane szkolenia przewidujemy na kwiecień-czerwiec 2017. 
Jeśli nie zbierzemy całej kwoty zrobimy tyle szkoleń na ile wystarczy. Jednak głęboko wierzymy, że będzie ich znacznie więcej niż zakładamy :)"Mnie to nie dotyczy...
Niestety wciąż wiele kobiet uważa, że potrafią same o siebie zadbać.
Tak naprawdę podczas napaści,każdego może sparaliżować strach. Nawet największy twardziel może stanąć jak wryty, kiedy ktoś go zaatakuje.
Ja również często wracałam sama wieczorami.
Któregoś dnia wracając wieczorem z uczelni, ktoś zaczął mnie gonić. Byłam praktycznie przy bloku w którym mieszkam. W okół nie było nikogo. Biegłam ile sił. Na szczęście udało mi się znaleźć w kieszeni klucz od klatki. Najgorszy był właśnie strach, że nie wiedziałabym jak się obronić. 


Kolejna sytuacja spotkała moją koleżankę.
Wracała jak zwykle z przystanku autobusowego,do domu z uczelni.
Rozmawiała w tym czasie przez telefon, zawsze to bezpieczniej kiedy jest ciemno. 
Naprzeciwko szedł mężczyzna. Uderzył ją pięścią w twarz. Bez powodu. Może miał zły humor? Może był naćpany? Nigdy nie wiemy, na kogo możemy trafić na ulicy.

Poczucie bezpieczeństwa
Bezpieczeństwo to przede wszystkim brak poczucia zagrożenia. Bezpieczeństwo daje nam poczucie pewności. Człowiek mający poczucie bezpieczeństwa jest szczęśliwy, nie odczuwa lęku.
Ale jak mamy być bezpieczni,jeśli nie potrafimy o nasze bezpieczeństwo zadbać?
Każda z nas powinna być świadoma istniejących zagrożeń.
Każda z nas powinna zadbać o swoje bezpieczeństwo. Umiejętność radzenia sobie w takich sytuacjach jest bardzo ważna. Nigdy nie mamy 100% pewności, że obronimy się przed KAŻDYM zagrożeniem. Warto jednak mieć przewagę, w postaci samoobrony lub odpowiednio dobranych słów.
Kiedy Twój oprawca zobaczy, że się go nie boisz.
Możliwe, że zrezygnuje.
Dbajmy o siebie!
***

Jako Ambasadorska akcji Bezpieczna Ja, mam jeszcze dla Was informację:

Stowarzyszenie Fairis szuka blogerek do współpracy.
Chodzi o wspólną blogerską działalność charytatywną, wsparcie kobiecego projektu bezpłatnych szkoleń dla kobiet i nastolatek w zakresie prewencji przemocy i gwałtu, BezpiecznaJa. Projekt rozpoczyna obecnie ogólnopolską trasę bezpłatnych szkoleń w każdym mieście dla uczennic lokalnych szkół gimnazjalnych i średnich oraz osobno dla kobiet 18+. Na początek tego celu zbieramy środki poprzez akcje crowdfunding'ową [CF].

Szkolenie mocno rozwojowe, motywujące, budujące świadomość i siłę do zmiany swojego życia.
Cała akcja świetnie wpływa na PR bloga, a do tego powoduje zwiększenie odwiedzin.
Jak?
1. My umieszczamy logo i link do każdego bloga biorącego udział w akcji [po przesłaniu do nas linku do wpisu oraz logo] na bezpośredniej stronie bezpiecznaja.pl w zakładce "wspierający / blogerzy",dodatkowo raz w tygodniu publikujemy na naszym FP link do zaktualizowanej zakładki". To samo zostanie umieszczone w zakładce Wspierający / Blogerzy na oficjalnej stronie Stowarzyszenia FAIR IS, które jest patronem akcji BezpiecznaJa. [fairis.pl]
2. We wpisie powinna znaleźć się informacja o blogerze od którego wywodzi się akcja i nominowanie kolejnych 2 blogerek. One również umieszczają u siebie we wpisie link do bloga,który je nominował i nominują kolejne dwie blogerki. W ten sposób powstaje powiązana sieć linków.
3. Napisz też w kilku słowach "co rozumiesz przez "poczucie bezpieczeństwa"" lub "dlaczego uważasz, że bezpieczeństwo jest ważne.

Dodatkowo jedno z wydawnictw, które wspiera akcję BezpiecznaJa, przekazało dla 10 chętnych blogerek książki " Co mnie zmieniło na zawsze" lub " Sama się prosiła" do dodatkowego zrecenzowania przy okazji wpisu do akcji.

Daj znać proszę czy chciałabyś dodatkowo wpisać  recenzję książki. [Książka zostanie wysłana z wydawnictwa do Ciebie]

Tytuł wpisu powinien zawierać zwrot: "Blogerzy dla BezpiecznaJa" oraz zawierać tę frazę w treści oraz słowach kluczowych żeby zwiększyć wyszukiwalność bloga po tej frazie. Szczególnie mocne działanie SEO na samym początku akcji, bo blog trafia w silniki googl'a jako jeden z początkowych i bardzo długo wyskakuje na pierwszych miejscach w wyszukiwarce.
Wpis musi tez zawierać aktywny  link do akcji CF BezpiecznaJa [pomagam.im/BezpiecznaJa]
Gdybyś dodatkowo zechciała wesprzeć akcje jakaś wpłatą, nawet 5 zł, warto wtedy zakładając konto na pomagam.im założyć od razu konto firmowe z nazwą bloga,  podać w opisie link do niego, jakiś ciekawy opis i dać się poznać jako darczyńca dodatkowej grupie docelowej, która przegląda profile tych, którzy wspierają projekt. Pojawia się wtedy od razu kolejny świetny, wysokowartościowy link prowadzący do Twojego bloga.

Kiedy Twój wpis powstanie, przyślij proszę link do niego oraz swoje logo na adres blogerzy@bezpiecznaja.pl
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Tutaj mama! , Blogger