02.03.2017

Manicure hybrydowy - stylizacja krok po kroku

Jako początkująca hybrydomaniaczka nie mam jeszcze wprawy w wykonywaniu mani w idealny sposób. Udało mi się jednak znaleźć parę modelek, na których mogłam trenować wykonywanie manicure'u hybrydowego.

Dziś przychodzę do Was z kilkoma prostymi pomysłami na klasyczny manicure wykonanych na dłoniach moich modelek.

Najważniejszym etapem przy wykonywaniu manicure'u hybrydowego jest przygotowanie płytki paznokcia. Paznokcie przed wykonaniem hybryd powinny być wyczyszczone ze wszelkich rodzajów lakierów czy odżywek. Jeśli już paznokcie są całkowicie wyczyszczone należy odsunąć skórki drewnianym patyczkiem. Następnie przychodzi pora na opiłowanie paznokci w odpowiednim dla nas kształcie. Przy hybrydach bardzo ładnie wyglądają paznokcie owalne. Kiedy już paznokcie mają idealny kształt, należy zmatowić płytkę paznokci bloczkiem polerskim. Bardzo ważnym etapem jest również odtłuszczenie płytki paznokcia cleaner'em. Nalewamy troszeczkę na wacik bezpyłowy i przecieramy płytkę.

Technika nakładania lakieru hybrydowego jest taka sama jak przy nakładaniu zwykłego lakieru do paznokci. Kolejność malowania paznokci to baza,kolor,kolor i top.
Najpierw na paznokcie nakładamy cieniutką warstwę bazy, następnie wkładamy dłoń co lampy. W lampie tunelowej czas wynosi 2 minuty, w lampie LED 30-60 sekund.
Kolejnym etapem jest nałożenie lakieru kolorowego. Nakładamy również cienką warstwę. Niektóre kolory wymagają dłuższego czasu utwardzania. Warto zapoznać się z instrukcją utwardzania danego koloru na opakowaniu lub stronie producenta. Krok ten powtarzamy.
Kiedy już mamy utwardzony kolor, nakładamy warstwę topu. Top utwardzamy, po wyjęciu z lampy czekamy chwilę. Potem przecieramy paznokcie cleane'rem, aby pozbyć się lepkiej warstwy.

Pora na szczyptę inspiracji dla osób początkujących. 
Płytka każdej z modelek była przygotowana w ten sam sposób. Żadna z modelek nie miała nałożonego primera, przed nakładaniem lakierów hybrydowych.

Baza: Base Hard, Neonail
Kolor: Light Aquamarine, Neonail
Top: Top Hard, Neonail

Baza: Hard Base, Neonail
Kolor: Havana Sunrise, Neonail
Top: Top Hard, Neonail

Baza: Hard Base, Neonail
Kolor: Havana Sunrise, Neonail
Pyłek na palcu serdecznym: Złoty brokat, Born Pretty Store
Top: Top Hard, Neonail

Baza: Hard Base, Neonail
Kolor: Sexy Red, Neonail
Kolor: Gold Disco, Semilac
Top: Top Hard, Neonail
1 komentarz:

Copyright © 2016 Tutaj mama! , Blogger