09.05.2017

Dlaczego nigdy więcej nie kupię hybryd z Aliexpress?

Jakiś czas temu zachwycałam się kupnem niedrogich lakierów hybrydowych na stronie Aliexpress. Z czasem jednak zrozumiałam, że używanie takich lakierów jest niebezpieczne dla naszego zdrowia i życia. 

Kupując na popularnej stronie Aliexpress nigdy nie mamy pewności, co tak naprawdę trafi do naszych skrzynek pocztowych. Wiele razy zamawiając pewną rzecz, klienci otrzymywali coś zupełnie innego lub nie otrzymywali nic. 
Aliexpress nie jest pewnym źródłem do robienia zakupów. Nie mamy możliwości reklamacji towaru, nie mamy bezpośredniego kontaktu z producentem danego produktu, a co najważniejsze nie znamy składów kupowanych w Azji kosmetyków.
Kupując u jednego sprzedawcy produkt, który idealnie się u nas sprawdzi, przy kolejnych zakupach u tego samego sprzedawcy możemy otrzymać towar o zupełnie innym składzie i działaniu. 

Dlaczego nigdy więcej nie kupię hybryd z Aliexpress? 

 • Brak podanego składu lakierów hybrydowych
 • Uczulenia na hybrydy, z powodu braku składu, brak możliwości wychwycenia składnika uczulającego
 • Oszukiwanie co do pojemności butelek
  Spójrzmy na butelkę od Neonail lub Semilac. W opakowaniu mieści się 6-7ml produktu. Nie ma możliwości, żeby w tak małej butelce oferowanej przez sprzedawcę na Aliexpress zmieściła się taka pojemność. Co więcej, często na aukcjach widnieje informacja, że pojemność wynosi od 8 do 15ml. 
 • Niezgodność kolorystyczna
  Kiedy jeszcze zamawiałam lakiery hybrydowe na Aliexpress zauważyłam, że często kolory nie zgadzały się z tymi przedstawionymi na aukcji oraz w feedbeckach. 
 • Brak kontaktu bezpośredniego z producentem, bądź dystrybutorem. W sytuacji zagrożenia brak możliwości skonsultowania problemu z producentem. W Polsce każdy z nas może zadzwonić na infolinię danego producenta czy dystrybutora.

  Chcę zaznaczyć, że post to jedynie MOJA prywatna opinia na temat lakierów hybrydowych z Aliexpress. Ja postanowiłam zadbać o swoje zdrowie i swoje bezpieczeństwo w ten właśnie sposób, kupując lakiery wyłącznie ze sprawdzonych przeze mnie miejsc.

4 komentarze:

 1. Ja jeszcze nie kupowałam hybryd na ali, ale wiele osób chwali te z rosalind... teraz już sama nie wiem czy zamówić czy zostać przy claresie

  OdpowiedzUsuń
 2. To kiepsko, że nawet składu nie podadzą.

  OdpowiedzUsuń
 3. Akurat lakierów nie kupowałam, ale pomadki. Wiadomo, że trzeba się spodziewać wszystkiego, ale ja akurat chyba miałam szczęście. Mimo wszystko nigdy już nie zamawiałam stamtąd kosmetyków, za duże ryzyko. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. rzeczywiście jak nie ma składu to strach kupować, przy moich tendencjach do uczalania się na wszystko to nie ryzykowałabym :/

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Tutaj mama! , Blogger