3.08.2018

Pozycje, które musisz przeczytać jako rodzic

Będąc jeszcze w ciąży, chciałam jak najlepiej przygotować się do mojej życiowej roli, którą będę odgrywać, do roli mamy. Wiadomo, że życie weryfikuje i coś co sobie zaplanujemy przy dziecku może kompletnie nie działać. Przypomina mi się noc w szpitalu, kiedy to pomyślałam, że pośpię chociaż z godzinkę. Gdzie tam, tylko udało mi się zarzucić nogę na łóżko, bo po cesarce to naprawdę wyczyn podnieść nogę, moja córka od razu to wyczuwała. Skończyło się na tym, że na szpitalnym łóżku spałyśmy we dwie, żebym mogła mieć do niej szybki dostęp w razie alarmu w postaci jej płaczu. Przez nasze wspólne noce w szpitalu, jak i w domu jesteśmy teraz na etapie nauki spania w swoim pięknym łóżeczku. Nie chcę zapeszać, ale na razie idzie nam całkiem dobrze.

Tak jak wspomniałam, jeszcze jako ciężarówka chciałam jak najlepiej przygotować się na nadchodzące zmiany. Pomogły mi w tym książki, które chciałabym polecić z czystym sumieniem przyszłym mamom, a także tatom.
Justyna Korzeniewska - Jak być dobrym rodzicem
Pozycja, która nada się dla rodziców małych jak i tych większych dzieci. Książka pomaga zrozumieć rodzicom skomplikowany świat dziecka. Pokazuje również, że często problemy jakie ma dziecko wynikają w bardzo dużym stopniu z zachowania rodziców. Znajdziemy w niej również odpowiedzi na bardzo dociekliwe pytania zadane przez pociechy, a także dowiemy się o wielu trudnych kwestiach związanych z byciem rodzicem. Znajdziecie ją na stronie wydawnictwa RM.
Opracowanie zbiorowe - Żywienie dziecka w pierwszym roku życia
Książka dzięki której dowiedziałam się, że przy mleku modyfikowanym należy dziecko przepajać wodą! Naprawdę, ja o tym nie miałam pojęcia.
Znajdziemy w niej także ponad 120 przepisów dla dzieci, które bardzo przydadzą się przy rozszerzaniu diety. Niektóre z nich chyba wypróbuję sama, bo wydają się smakowite. Są to świetne inspiracje na śniadanie, obiad i kolację dla malucha, który poznaje różne potrawy.
Mamy w niej dostęp do najbardziej aktualnych informacji na temat żywienia niemowląt, zaczynając od karmienia piersią, a kończąc na karmieniu mięskiem. Są w niej także ciekawe rady dotyczące produktów stałych ,jak i tych wysoko alergizujących.
Mnie najbardziej zszokowało porównanie dań gotowych oraz tych przygotowanych samodzielnie dla pociechy, ale co ja będę tu gadać. Musicie sami ją przeczytać! Książkę możecie zakupić na stronie wydawnictwa RM o tutaj. Jest również dostępny e-book.
Kaz Cooke - Dzieciozmagania
Urodziło Ci się dziecko? Co teraz? To książka dla przyszłych ,jak i już będących rodzicami osób. Książka z jajem i humorem, która pomoże każdemu przebrnąć przez pierwsze pięć lat malucha bez stresu. Dodaje otuchy, rozśmiesza i pomaga zrozumieć dziecko w przezabawnym stylu. Znajdziemy w niej kilka rozdziałów: noworodek i niemowlę, małe dziecko oraz przedszkolak. Dodatkowo porady dotyczące imprez dla dzieci, podróży z dzieckiem i wiele więcej.
Czyta się ją bardzo przyjemnie. Nie jest to typowy poradnik w poważnym stylu, jest to poradnik napisany przez rodzica dla rodziców.
Moją książkę odkupiłam na lokalnej grupie od jednej z mam, ale na pewno znajdziecie ją w kilku księgarniach.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Tutaj mama! , Blogger