24.06.2019

Sprzątanie? Dla mnie to żaden kłopot.


Wyobraź sobie taka sytuacje, wchodzisz do domu a tam stos nieumytych naczyń, podłoga cała w błocie , a do łazienki boisz się zajrzeć. To chyba najgorszy koszmar każdej szanującej się pani domu. Jednak trzeba te spojrzeć prawdzie w oczy. Która matka ma czas codziennie chodzić do pracy, zajmować się dziećmi, a potem doprowadzać dom do stanu z przed przejścia tornado? Ja znalazłam kilka ułatwień, które na pewno sprawią, że uda ci się położyć przed godzina 24 i wreszcie się wyśpisz. Niektóre z nich są bardzo przystępne cenowo, inne trochę droższe, a jeszcze inne należą już do ułatwień z wyższej półki.

Odkurzacz robot Ilife A9S
Inteligentny robot Ilife to połączenie odkurzacza i mopa, w jednym, małym, sprytnym urządzeniu. Robot posiada funkcję mapowania pomieszczeń, dzięki temu nie ominie żadnego kąta w mieszkaniu. Może być sterowany za pomocą pilota, a także przy użyciu aplikacji w telefonie, jeśli jest połączony z wifi. Posiada funkcję odkurzania i mycia podłóg na mokro. Nie jest on jednak tak dokładny jak mop ręczny, fajnie jest jednak używać go do codziennego odświeżenia podłogi. Jego cena to około tysiąc złoty. Ja swój kupiłam na Aliexpress pod TYM linkiem.

Zmywarka do naczyń
Sprzęt, który pomaga zaoszczędzić masę czasu. Wystarczy załadować zmywarkę i cieszyć się błogim odpoczynkiem po całym dniu. Najzwyklejsza zmywarkę można kupić już za niecały tysiąc złoty, warto jednak trochę dołożyć i wybrać urządzenie, które posiada nieco więcej funkcji np. samoczyszczenie. 

Suszarka bębnowa
Latem problem z suszeniem prania nie istnieje, chyba że zdarzy się bardzo deszczowy tydzień. Kłopot pojawia się zimą, kiedy to pranie w mieszkaniu potrafi schnąć nawet trzy dni. Strasznie długo, prawda? W tym czasie bardzo szybko zapełnia się też kosz na pranie i problem trwa aż do pojawienia się cieplejszych dni. Rozwiązaniem jest suszarka bębnowa, która nawet w godzinę potrafi wysuszyć ubrania świeżo wyciągnięte z pralki. Minut tego urządzenia jest taki, że bardzo niszczy ubrania. 

Odkurzacz ręczny
To doskonała alternatywa, dla typowego odkurzacza na kablu. Nie dość, że jest lekki to jeszcze nie ogranicza go kabel podłączony do prądu. 

Automatyczna miotła
Jest to wynalazek dosyć świeży, ale wiem, że znalazł już grono fanów. Automatyczna miotła wciąga kurz tak jak odkurzać, a do tego wymiata go z różnych zakamarków. Trzeba ją jednak prowadzić ręcznie. 

Kiedy mamy już wybrany sprzęt, który wesprze nas w walce z brudem musimy też zdecydować się na odpowiednie środki. Moimi faworytami są środki czystości Cif 
Mleczko Cif z mikro-kryształkami
Jest to mleczko do czyszczenia różnych powierzchni. usuwa praktycznie zawsze 100% zabrudzeń. Mleczko wnika i usuwa nawet bardzo uporczywy brud: przypalone jedzenie, kamień w łazience czy też przypieczony tłuszcz. 


Cif Power and Shine spray do mycia armatury łazienkowe, przeciwko kamieniowi
Cząsteczki zawarte w nim głęboko oczyszczają i usuwają niechciany brud w łazience np. zaschnięte mydło lub kamień. 

Cif Power and Shine spray przeciw tłuszczowi 
Spray do kuchni zawiera olejek z pomarańczy, który bez trudu rozpuszcza tłuszcz. Można nim czyścić kuchenkę, piekarnik, a także płytki ścienne. 

Cif Nature's Recipe spray czyszczący
Zawiera w swoim składzie ekstrakt z cytryny, usuwa tłuszcz i wszelkie zabrudzenia. Jego skład jest w 100% naturalny, może być używany nawet przez alergików. 

W czystym domu zawsze człowiek czuje się lepiej. Przyjemniej jest w nim przebywać, kiedy nie otacza nas góra brudu. Mając takich pomocników i odpowiednie środki do sprzątania, stanie się ono przyjemnością, a nie jak do tej pory przykrym obowiązkiem.

Akcja ,, Cif. Witaj, piękna Polsko!" 
Marka Cif od 50 lat dba i troszczy się o wnętrza naszych domów. Idea marki rozwinęła się i tym razem w 2018 po raz pierwszy została zorganizowana akcja ,,Cif. Witaj, piękna Polsko!". Marka pragnie zmienić wygląd naszych ulic, budynków, osiedlowych placów i miejskich skwerów. Każdy z nas, komu zależy na pięknym wyglądzie okolic może wziąć udział w akcji. Nagrodą są metamorfozy wybranych zgłoszonych miejsc, ważnych dla lokalnej społeczności w Polsce. Aby przystąpić do akcji wystarczy zrobić zdjęcie miejsc,a które wymaga renowacji. Następnie na TEJ stronie należy wypełnić krótki formularz zgłoszeniowy. Dodatkowo, osoba, która wyśle zgłoszenie, a zdjęcie znajdzie się na liście półfinalistów, otrzyma zestawy środków czystości Cif. Polska to piękny kraj, ale często trzeba pomóc kilku miejscom, aby zyskały one nowe życia. To piękno trzeba wydobyć, a w tym pomoże akcja marki Cif. 

2 komentarze:

  1. Suszarka bębnowa nie niszczy ubrań. Tylko jeśli włożymy do niej ubrania ze słabym składem materiałowym lub wybierzemy nieodpowiedni program do danego materiału może stać się szkoda. Suszarki kondensacyjne z pompą ciepła suszą z niższą temperaturą. Warto również zauważyć, że suszarki bębnowe posiadają filtr, który zbiera z ubrań zmechacenia i kłaczki, które podczas suszenia na tradycyjnej suszarce opadają na podłogę. Kolejna zaleta tego cudownego sprzętu to przywracanie miękkości i puszystości ubraniom. Moim zdaniem opinia o niszczeniu ubrań jest bezpodstawna.

    OdpowiedzUsuń
  2. U nas akurat ostatnio było bardzo dużo sprzątania, ponieważ mieliśmy awarie i zalano nam kuchnię. Oczywiście chemia do sprzątania jak najbardziej była potrzebna, ale również jak najbardziej trzeba było korzystać z usług profesjonalistów, jeśli chodzi o osuszanie pomieszczeń. Taką firmę jak najbardziej znajdziecie sobie tutaj https://www.drypol.pl/ , więc sprawdzajcie, korzystajcie, a na pewno uda znaleźć się najlepsze rozwiązanie. Śmiało możecie korzystać sobie z przeróżnych ich usług, jeśli tylko macie podobny problem do mojego.

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Tutaj mama! , Blogger