12.11.2019

Zdrowe i smaczne śniadanie z Bobovita PORCJA ZBÓŻ

Przygotowanie śniadania rano, kiedy trzeba na szybko szykować się do wyjścia to nie lada wyzwanie. Przede wszystkim jest to najważniejsze posiłek dnia, powinien on zawierać odpowiednią ilość produktów, dzięki którym dobrze rozpoczniemy dzień.

Udało mi się znaleźć idealne rozwiązanie, dzięki któremu przygotowuje dla Wiktorii szybkie i smaczne śniadania. Dodatkowo posiłek ten pełen jest zbóż i owoców. Nie zawiera dodanego cukru, jedynie ten naturalny dostarczony z owoców.
Kaszki Bobovita są nam już bardzo dobrze znane, przy początkach rozszerzania diety korzystałam z wersji bez mlecznych. Teraz, kiedy Wiktoria poznała tak dużo smaków możemy szaleć przy wyborze szybkiego śniadanka.

W tym miesiącu przetestowałam trzy smaki kaszek Bobovita: mieszankę trzech malina,truskawka,banan, samo jabłko, a także smak brzoskwiniowy z dodatkiem banana. Ich cena regularna to około 9 złoty za 210 gram.  Jedna taka kaszka starsza na około 10 śniadań, także myślę, że cena jest w porządku.
Tak jak wspomniałam wyżej, przygotowanie kaszki na śniadanie jest dziecinnie proste.
Wystarczy przygotować miseczkę z wodą ostudzoną do około 40 stopni, dodać tyle kaszki ile potrzeba, aby osiągnąć idealną gęstość posiłku. Kaszka jest gotowa do spożycia. Smacznego!

A ty decydujesz się na tego typu śniadania na szybko czy masz jednak sporo czasu na przygotowywanie porannych posiłków?

4 komentarze:

 1. Dawno, dawno temu, gdy moje dzieci były malutkie... kaszki były super szybkim i łatwym rozwiązaniem.

  OdpowiedzUsuń
 2. Mój młodszy syn lubi te kaszki, choć bardziej woli kaszę gotowaną na mleku z owocami. ☺️

  OdpowiedzUsuń
 3. Córka jadała takie, kiedy była mała. Teraz gotujemy zwykłą kaszkę na mleku i zjadamy z owocami!

  OdpowiedzUsuń
 4. Miało może też Twoje dziecko kiedyś problem z zaparciami? My właśnie jesteśmy na tym etapie i powiem szczerze, że na stronie https://biogaia.pl/zastosowanie/dzieci-3-18-lat/zaparcia/ czytam sobie najważniejsze informacje i sprawdzam, co mogę zrobić, aby mu ulżyć i jednocześnie sobie też, bo mamy teraz nieprzespane noce. Dowiecie się też, dlaczego zaparcia u dzieci w ogóle się pojawiają.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Tutaj mama! , Blogger