22.03.2022

Droga mamo, naprawdę myślisz, że jesteś beznadziejna? Pomogę Ci odkryć twoje mocne strony.


W momencie kiedy pojawia się dziecko, wszystko wydaje się takie proste. Żyjesz wtedy miłością do swojego maluszka. Jednak urlop macierzyński trwa tylko rok, wreszcie nadchodzi moment, kiedy musisz zdecydować co dalej...

Znam pewną mamę po trzydziestce, która wychowuję trójkę dzieci. Nigdy, nigdzie nie pracowała. Znaczy pracowała, ale w domu. Bardzo szybko zaszła w ciążę, po pewnym czasie pojawiły się kolejne maluchy. Podział obowiązków w domu jest jasny. On chodzi do pracy, utrzymuje rodzinę. Ona zajmuje się domem i dziećmi. Jeżeli dla kogoś taki podział jest dobry, ja to szanuję. Niestety w przypadku tej znajomej mamy, ten podział od dawna jej nie odpowiada. Biedna kobieta dusi się zamknięta w domu, a jej życie ograniczyło się do przygotowywania posiłków, przebierania pieluch i robienia prania. On - mąż, który codziennie dzielnie wychodzi do pracy krytykuje każdy jej pomysł, podcina jej skrzydła, w momencie kiedy wspomina o pójściu di pracy. Co z dziećmi? Co z domem? Jak ona to sobie wyobraża? Mijają kolejne lata, a Ona coraz bardziej odczuwa to, że coś ją w życiu bezpowrotnie omija.

Kolejnych przykładów nie muszę daleko szukać. Inna mama urodziła do tej pory jedno dziecko, po porodzie jej umowa nie została przedłużona i nie ma gdzie wracać. Musiałaby zacząć nową pracę, w zupełnie nowym i obcym miejscu. Odczuwa obawy, co będzie z jej maleństwem, kiedy ona będzie próbowała robić karierę. Boi się także, że nie poradzi sobie w  nowym miejscu. Uważa, że jest beznadziejna i nie nadaje się na dane stanowisko. Miną kolejne lata, a ona wciąż będzie tkwiła w martwym punkcie. Nawet jeśli w jej głowie pojawi się świetny pomysł na dalsze pokierowanie własnym życiem,ona przestanie w siebie wierzyć.


Takich mam jest znacznie więcej. Może jesteś nią Ty, może twoja siostra, dobra znajoma lub sąsiadka. Po porodzie zmieniają się priorytety. Teraz nie myślisz już tylko o sobie, ale także o dziecku. Wahasz się, czy posłać go do żłobka, a może wynająć nianię. Wreszcie przestajesz myśleć o sobie i zostajesz ze swoją pociechą w domu. Ja również miałam ten dylemat, możesz o nim poczytać tutaj.

W moim przypadku zmieniałam zdanie wielokrotnie. Na początku mojej drogi jako mama, planowałam, że Wiktoria zostanie ze mną w domu aż do ukończenia 3 roku życia. Pomysł był świetny, jednak przez te kilka miesięcy macierzyństwa przestawałam być sobą i po prostu zaczynałam być coraz bardziej nieszczęśliwa. Jeżeli jesteś mamą, która uwielbia spędzać czas ze swoim dzieckiem to świetnie! Jednak ja potrzebowałam wyjść do ludzi, poczuć się sobą i zrobić wreszcie coś dla siebie. Jeśli liczyć okres ciąży i urlopu macierzyńskiego spędziłam w domu 21 miesięcy. To prawie dwa lata. Był to wspaniały czas, gdzie mogłam w 100% poświęcić się córce. W końcu zdecydowałam się wrócić do pracy i była to jedna z lepszych decyzji w moim życiu.
Nie mówiąc tu tylko o lepszym statusie majątkowym, mogę po prostu wyjść z domu, pobyć wśród dorosłych ludzi i porozmawiać o czymś innym niż Masza i Niedźwiedź.

Od pewnego czasu zaczęłam również poszukiwać innej drogi kariery dla siebie. Postanowiłam skorzystać z testu osobowości PERSO.IN. Jest to narzędzie diagnostyczne, które pozwala odkryć psychologiczne różnice pomiędzy ludźmi. Test polega na przeanalizowaniu 5 płaszczyzn: ludzie, doświadczenia, obowiązki, stymulatory oraz trudności.

Test był dla mnie bardzo interesującym doświadczeniem. Niektóre z informacji były dla mnie znane od dawna, jednak pojawiły się takie, które mnie zaskoczyły. Dzięki wykonaniu testu przede wszystkich zwiększysz swoją samoświadomość, nauczysz się wykorzystywać swoje mocne strony, dostrzeżesz słabe, nad którymi warto pracować, a także odkryjesz style funkcjonowania, pogłębią one twoje rozumowanie emocji, myśli, uczuć i zachowań.

Do wykonania testu potrzebujesz tylko 20 minut! Badanie możesz zamówić tutaj, teraz jest na nie promocja, także warto skorzystać. Po wykonaniu testu otrzymasz pełny raport, który zawiera 31 stron. Dzięki badaniu poznasz swoje mocne i słabe strony. To chyba jedna z ważniejszych rzeczy, które powinnaś wiedzieć o sobie przed rozpoczęciem swojej ścieżki kariery. Niektóry np. uwielbiają pracę w dużej grupie ludzi, inni natomiast wolą skupiać się na indywidualnej pracy, jako jednostka. Nie ma w tym nic złego, bo przecież każda z nas jest inna. Każda z osobowości ma swoje plusy i minusy, w tym teście nie ma złych odpowiedzi. Musisz być przede wszystkim szczera, tak aby test mógł pomóc Ci rozwinąć skrzydła. Wyniki testu możesz przeanalizować samemu albo skorzystać z konsultacji z certyfikowanym trenerem. 

Możesz sobie teraz myśleć: ah, po co mi to? A ja powiem Ci, że test uświadomił mi, że jestem na bardzo dobrej drodze do osiągnięcia swoich celów. Dowiedziałam się nad czym powinnam pracować i co może być dla mnie ryzykowanym zachowaniem. Sami nie zawsze jesteśmy w stanie wychwycić swoje słabe strony.

Przekonałam Cię? A może korzystałaś już kiedyś z podobnego narzędzia? Podziel się w komentarzu.

Jeśli masz wątpliwości, koniecznie skorzystaj z darmowej wersji testu, znajdziesz ją tutaj

10 komentarzy:

 1. Okropna reklama. Piszesz na początku o dotkliwym temacie, a potem tak po chamsku taka reklama. Lepiej było to podzielić na dwa wpisy. Bo naprawde smutno mi sie zrobiło i nieprzyjemnie przez ten przeskok. Jestem mamą, która tak utknŕła, twój wpis mnie dobił i w żadnym razie mi nie pomógł. :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A z jakiego powodu to ciebie dobiło? Moim zdaniem, jeżeli jesteś właśnie taka mamą to warto wykonać chociażby darmową wersje testu. Jeśli do tej pory nie znalazłaś w sobie tych dobrych cech i nie wiesz gdzie pójść dalej, może znajdziesz dzięki temu swoją drogę. Robiąc test dowiedziałam się, ze praca, którą wykonuję teraz jest dla mnie stworzona, wiem nad czym pracować żeby w życiu było mi lepiej i wiem jakich sytuacji unikać, żeby nie spaść na dół.

   Usuń
 2. Lubię takie testy, nie trakuje ich 100% na serio, ale można się trochę o sobie dowiedzieć

  OdpowiedzUsuń
 3. Na szczęście znam swoje mocne strony i o nie dbam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. ja również potrafię doceniać samą siebie. Znam swoje mocne strony i staram się je bardzo pielęgnować i rozwiajać.

  OdpowiedzUsuń
 5. A ja uważam, ze warto zrobić sobie taki test. Czasami jest tak, że stanie się w miejscu i nie wiadomo w którą stronę iść, a dzieki temu można coś w sobie nowego odkryć. Super wpis.

  OdpowiedzUsuń
 6. 1xbet | Casino Games - RanaBet
  1xbet. 2 1xbet. 3 1xbet. 4 0. 4 4 1xbet. 5 0. 포커 족보 5 1xbet. 6 3 0. 6 1xbet 3 0. หารายได้เสริม 7 0. 8 1xbet. 9 1xbet. 10 1xbet. 11 1xbet korean 1xbet. 12 1xbet. 13 1xbet. 14 바카라 1xbet. 15 1xbet.

  OdpowiedzUsuń
 7. Columbia Titanium Art Print - The Technological Institute of Art
  Your ford fusion titanium 2019 Columbia Titanium Art Print is ready in your favorite format and ready to titanium 3d printer be printed ion chrome vs titanium with the best printed or custom babyliss pro nano titanium curling iron printed. The Columbia titanium ore

  OdpowiedzUsuń
 8. Wiem, że różnie bywa, ale np. opiekunki szukają pracy w Niemczech - https://arkadiacare.pl/rekrutacja
  Dla każdego znajdzie się praca, ale kwestia taka, na jakich warunkach. Ogólnie opcji zatrudnienia na pewno nie brakuje - trzeba jednak chcieć, angażować się.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Tutaj mama! , Blogger