20.08.2020

Wycieczka w okolice Koszalina - Bałtycki Park Dinozaurów


Sezon wyjazdowy w pełni, każdy stara się wykorzystać swój wolny czas najlepiej jak potrafi. Wyjazdy z małym dzieckiem to łatwych nie należą, więc trzeba szukać także atrakcji dla malucha, żeby choć trochę zrekompensować mu czas dojazdu do miejsca docelowego.

Od pewnego czasu odwiedzamy miejsca w naszej okolicy, powiedzmy do 100 km. 

Dziś chciałabym opowiedzieć Wam o naszej wycieczce do Bałtyckiego Parku Dinozaurów we Wrzosowie. 
Postanowiliśmy wybrać się na wycieczkę w bardziej pochmurny dzień, z tego względu, że na terenie obiektu znajduję się też safari. Wiadomo w upalny dzień zwierzęta zazwyczaj uciekają w cień i odpoczywają. 

Na terenie parku mogliśmy oglądać figury dinozaurów i innych gadów wykonane w wielkości 1:1. Poza tym znajdowały się też podobizny prehistorycznych ludzi. Dosyć ciekawy pomysł na atrakcję w naszej okolicy. Fani dinozaurów na pewno będą zachwyceni!
Poza tym można obejrzeć takie żywe zwierzęta, choć nazwa safari tutaj zbytnio nie pasuje. Nie jest to także typowe zoo, choć miejsce zamieszkuje kangur albinos. W naszym przypadku akurat Wiktoria jest wielką fanką kóz, owiec i kaczek. Także swoich ulubieńców spotyka w każdym w miejscu w jakim jesteśmy. 
Poza tym można tam obejrzeć także sporą kolekcję minerałów, odwiedzić sklep z pamiątkami, a także skorzystać z dodatkowo płatnych atrakcji. Niestety park nie jest zbytnio nastawiony na odwiedziny maluszków, a szkoda. My skorzystaliśmy tylko z kolejki torowej. 
Poza tym wedle strony internetowej na terenie parku znajduje się kraina Dmuchanych Zjeżdżalni, akurat podczas naszego pobytu była rozstawiona tylko jedna. Dodatkowo płatne atrakcje dla starszych dzieci to park linowy i bungee. 

Cena wejścia do parku to 29 złoty od osoby, dzieci do lat 3 wchodzą za darmo. Powyżej 3 lat cena wynosi już 24 zł. Myślę, że ceny są trochę wygórowane, zważając na to, że co ciekawsze atrakcje dla starszych dzieci są płatne dodatkowo. 

Czy jesteśmy zadowoleni z wyjazdu? Raczej tak, akurat trafiliśmy na dzień, kiedy nie było dużego oblężenia. Myślę, że w sezonie jest nieco gorzej. Nie musieliśmy się tłoczyć i przeciskać, żeby cokolwiek zobaczyć, Wybiegi dla zwierząt są bardzo dobrze widoczne, można bez problemu obserwować co zwierzaki akurat robią. 
Dla młodego fana czy fanki dinozaurów będzie to super wyjazd, a dla miłośników zwierząt też coś się znajdzie. 

Starasz się odwiedzać takie miejsca w swojej okolicy czy raczej stawiasz na wyjazdy zagraniczne? 

2 komentarze:

Copyright © 2016 Tutaj mama! , Blogger