02.09.2020

Wizerunek dziecka w internecie

Do tej pory często dzieliłam się zdjęciami Wiktorii, fotografiami z sesji czy też filmami, na których się pojawiała.

Odwiedzam jednak wiele blogów, gdzie Wizerunek dzieci nie jest upubliczniany, a rodzice bardzo chronią prywatność swoich pociech. 

Zdarzają się głosy, że ktoś kto ukrywa dziecko na pewno się go wstydzi. Nigdy w ten sposób nie myślałam, jednak po prostu bez powodu świat ujrzał twarz mojego dziecka. 

Wiktoria jest coraz starsza, niedługo zacznie przedszkole, potem szkołę. Nie chciałabym żeby kiedyś jakiś uczeń, kolega z klasy czy ktoś inny dokopał się do zdjęć czy wpisów na blogu z okresu niemowlęcego. Dzieci są różne. Potrafią być okrutne. 

Poza tym doszło też do czegoś, co po prostu mnie zaniepokoiło. Zdjęcie Wiktorii zostało rozesłane do różnych osób. To też moja wina, sama je wstawiłam. Przyznaję. Jednak osoba, która to zrobiła powinna się po prostu wstydzić. Na szczęście nie mam tu na myśli ludzi, którzy mogliby zrobić jakikolwiek złu użytek z tych fotografii.

Nie będzie już tutaj naszych prywatnych zdjęć. Instagram również stał się prywatny. Mam jednak nadzieję, że treści nadal będą interesujące. 


4 komentarze:

Copyright © 2016 Tutaj mama! , Blogger