26.08.2022

Wyprawka dla przedszkolaka i ucznia z firmą Kolorowy zeszyt - Okiem Nauczyciela

 Koniec wakacji jest nieunikniony. Na kartkach kalendarza widać już zapowiedź kolejnego miesiąca - wrzesień. Dla niektórych dzieci to dopiero początek przygody z przedszkolem lub ze szkołą. Akurat Wiktoria w tamtym roku zaczynała przedszkole, nas ominęło robienie wspólnej wyprawki. Wszystko przygotowały już panie, a my dostaliśmy tylko informację ile wynosi składka. Jednak robienie wyprawki, kupno materiałów plastycznych, plecaka czy piórnika to bardzo ważny moment w życiu dziecka. U nas wybierała sobie sama plecak, kapcie i strój na gimnastykę, Zawsze coś!


Tym razem poruszę tutaj temat związany z kompletowaniem wyprawki do szkoły lub przedszkolna w związku z moją współpracą z firma Kolorowy Zeszyt
Wiele placówek edukacyjnych przygotowuję gotowe listy dla rodziców, co należy kupić w danym roku szkolnym. Jest to ogromne ułatwienie. Jednak czasem zdarza się też tak, że rodzice mają całkowicie wolną rękę, jeśli chodzi o zakupy.

W tym przypadku na pewno ważny jest etap edukacji. Przedszkolak nie potrzebuje przecież linijki, kątomierza albo zeszytów w kratkę. Na pewno przydadzą mu się kredki, bloki rysunkowe, farby lub plastelina. Wiecie, że teraz można kupić artykuły szkolne z motywem z ulubionej bajki? Każdy maluch ucieszy się mając przy sobie na obrazku ulubionego bohatera lub bohaterkę. W przypadku starszych szkolnych dzieci ogromnie ważny jest piórnik. Pozwól dziecku podczas internetowych zakupów wybrać jego wzór oraz rzeczy, które powinny się w nim znaleźć. Wybrany przez siebie ołówek będzie pisał lepiej, niż ten, który znalazła mama :) 

Policzcie razem ilość potrzebnych zeszytów, im wyższy etap edukacji, tym będzie ich więcej. Starszakowi przydadzą się również kolorowe mazaki, długopisy i cienkopisy. Takie kolorowe notatki ułatwiają naukę, wierzcie mi! 

Uczniowie w szkołach otrzymują sporo kart pracy, warto zadbać także o ich przechowywanie. Szkoda, żeby ważna powtórka z lekcji wylądowała przez przypadek w koszu. Różnego typu segregatory znajdziecie tutaj pod kategorią BiuroNajważniejszy element wyprawki zostawiłam na koniec. W czymś te wszystkie rzeczy trzeba dostarczyć! Plecak powinien być wygodny, mieścić wszystkie niezbędne przybory oraz powinien być dopasowany do potrzeb dziecka. Inaczej będzie wyglądał kolorowy plecak 3 latki, a inaczej prawie dorosłego już 15 latka. Kolorowy zeszyt w swojej ofercie ma także mnóstwo plecaków. 

Nie ma na co czekać, rok szkolny zaraz się zacznie! 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Tutaj mama! , Blogger